| ASIN | B0000YH6F8 |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
| Best Sellers Rank | #6,034 in Automotive ( See Top 100 in Automotive ) #5 in Electrical Cleaners |
| Customer Reviews | 4.9 4.9 out of 5 stars (1,278) |
| Date First Available | November 19, 2003 |
| Included Components | Contact cleaner |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Item Package Quantity | 1 |
| Item Weight | 1.13 ounces |
| Item model number | D100L-25C |
| Manufacturer | CAIG LABORATORIES |
| Number Of Pieces | 1 |
| Part Number | D100L-25C |
| Power Source | See product details |
| Product Dimensions | 1.25 x 4 x 7.62 inches |
| Style | Needle Dispenser, 100% solution, 25 ml |